DIY návod: Jak ušít velikonoční batůžek a pytlík?

Vytvořeno31.03.2022

Minulý týden jsme si společně připravili první velikonoční návod na jednoduchý obal na sklenici. Kočičky se zlatým deštěm nám už zdobí domov a pomalu si můžeme připravit malovaná vajíčka na dozdobení větviček ve váze.

Svátky jara se blíží a tento týden si společně vytvoříme dva jednoduché návody. Prvním návodem je pytlíček na sladkou odměnu za koledování a druhým návodem je batůžek na záda se stažením, aby se koleda cestou nerozsypala.

My jsme opět sáhli po tematických látkách se zvířátky, vajíčky a pomlázkou, které k Velikonocům patří a nesmí chybět. Šít budeme na klasickém šicím stroji s univerzální jehlou.

 

Na pytlíček pro koledníky budeme potřebovat:

0,30 m velikonoční bavlněné látky

šňůrku na stažení, šicí nit do barvy

Postup ušití:

1. z bavlněné látky si ustřihneme jeden velký obdélník, který po přeložení na polovinu bude mít požadovanou velikost pytlíčku. Podél krátkých stran si přidáme 1,5 cm na založení horního okraje a vzniku tunýlku na provlečení šňůrky.

2. obdélník z bavlněné látky si složíme na polovinu rubem k rubu a po dlouhých stranách za 0,5 cm sešijeme. Okraje švu můžeme začistit pomocí cik-cak stehu nebo přímo sešít na overlocku.

3. horní okraj pytlíčku si 2x zahneme do rubu, v kraji prošijeme a u jedné strany si necháme malý otvor na protažení šňůrky.

4. naměříme si potřebný kousek šňůrky, který provlečeme vzniklým tunýlkem a oba konce na konci svážeme.

 

Na batůžek budeme potřebovat:

0,50 m velikonoční bavlněné látky

šňůrku na stažení, šicí nit do barvy

 

Postup ušití:

1. z bavlněné látky si ustřihneme obdélník, který po přeložení bude mít požadovanou velikost batůžku a k hornímu okraji přidáme 2 cm na tunýlek.

2. dlouhé boční kraje batůžku si začistíme a na krátkých stranách si vytvoříme tunýlek stejným způsobem jako na pytlíčku.

3. vytvořeným tunýlkem si provlečeme šňůrku ke stažení.

4. batůžek si přeložíme na polovinu a do spodního rohu si našpendlíme kraje šňůrek, které při šití bočního kraje přichytíme a všijeme.

5. sešijeme boční strany batůžku až k tunýlku a máme hotovo

 

Pytlíček s batůžkem na stažení jsou jednoduché, praktické a využijete je nejen v průběhů velikonočních svátků, ale celého roku.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies