Nakupte minimálně za 1 000 Kč a vyhrajte látky v hodnotě 24 000 Kč!
Pravidla soutěže na blogu.   čím více objednávek, tím větší šance vyhrát.

Eco Vero viskóza, s láskou k přírodě.

Vytvořeno28.06.2022

Pokud milujete lesy, louky, vodu, prostě krásnou čistou přírodu, tak právě přesně pro vás  je tu zázrak jménem Eco Vero.....aneb proč by měl váš šatník obsahovat tuto úžasnou látku!

Pojďme se společně dozvědět více o jedné z nejudržitelnějších tkanin na světě. V tomto článku vám vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o viskózové tkanině Lenzing Eco Vero.

 

Co je tkanina Eco Vero?

Eco Vero je typ viskózy vyrobený z udržitelného dřeva z kontrolovaných zdrojů: FSC (Forest Stewardship Council) nebo PEFC (Program pro schvalování schémat certifikace lesů). Vyrábí ho v Rakousku společnost Lenzing, oceněná jako jeden z nejvýkonnějších výrobců této viskózy na světě, za své postupy udržitelného získávání dřeva a buničiny.

Jak je to s udržitelností této ekologické formy viskózy:

- Stromy používané pro výrobu látek se nacházejí v lesích poblíž výrobních zařízení Lenzing, proto jsou s dopravou spojeny přibližně  o 50 % nižší emise CO2. Má také menší dopad na vodu než tradiční výroba viskózy.

- Transparentnost dodavatelského řetězce je umožněna díky sofistikovanému systému sledování, který umožňuje zákazníkům znát historii vlákna, od suroviny po výrobu, distribuci a likvidaci.

Z výše uvedených důvodů bylo inovativní vlákno certifikováno ekoznačkou EU pro splnění vysokých ekologických norem.

Vlastnosti tkaniny Eco Vero:

 - jemnost k pokožce

Látka je velmi hladká, měkká a příjemná na dotek a působí tak na kůži jako jemňoučké hedvábí.

 - účinná regulace vlhkosti

Celulózová vlákna tkaniny jsou strukturována tak, aby absorbovala a uvolňovala vlhkosti, díky čemuž je prodyšná a podporuje tepelnou regulaci těla. Rychle schne.

- lehká váha

Viskóza je výjimečně vzdušná a lehká jako pírko, díky čemuž je ideálním materiálem do horkých letních dnů.

- udržitelnost

Látka se dá recyklovat a použít pro výrobu nové viskózy.

 


V naší nabídce Eco Vero viskóz najdete dvě různé kvality:

Jednou z nich je teplákovina s vazbou French Terry, která je na jedné straně hladká a na druhé straně je vidět jasná vazba v podobě smyčky. Oblečení z tohoto typu materiálu dokonale absorbuje vlhkost, díky čemuž zaručuje plný komfort nošení. Viskózovou teplákovinu Eco Vero využijete na pohodlné mikiny, tepláky, nákrčníky a další různé volnočasové oblečení a to i pro nejmenší děti, protože tato teplákovina má certifikát nezávadnosti Oeko-Tex Standart 100 třídy 1 pro děti do 3 let.

Druhou z nich je viskózový úplet s hladkým, jemným povrchem, který je velice příjemným a splývavým materiálem. Má stejné vlastnosti jako teplákovina, ale oproti ní je jemnější a hodí se více na šaty, sukně, trika, halenky a tuniky. A i zde je samozřejmostí certifikát nezávadnosti Oeko-Tex Standart 100 třídy 1 pro děti do 3 let.

Vybírat můžete až ze čtrnácti barevných odstínů!

 


Jak pečovat o Eco Vero:

Péče o Eco Vero je podobná péči o běžnou viskózu. Existuje několik tipů, které je třeba vzít v úvahu, abyste zabránili srážení a rychlému poškození vašich oděvů. Nejdůležitější je zapamatovat si, že viskóza špatně snáší vysoké teploty.

- praní: Nejvhodnější je prát látku ručně ve studené nebo vlažné vodě. Nekruťte ani nemačkejte oblečení když je mokré.

- sušení: Nepoužívejte sušičku. Látku sušte na vzduchu, nejlépe ve stínu, aby nedošlo k nežádoucímu rychlejšímu vyblednutí barev, díky přímému slunečnímu záření.

- žehlení: Oděvy žehlete vždy naruby a při nízké teplotě.

 

Na závěr srovnání eco vero viskózy s běžnou viskózou:

- Problém začíná u samotné suroviny, protože dřevo pro výrobu celulózy často pochází z ohrožených deštných pralesů.

- Dlouhé cestování suroviny, která se obvykle dodává po celém světě, což má za následek obrovské emise CO2.

- Ve výrobním procesu se používá toxický sirovodík a sirouhlík. V mnoha případech mohou tyto plyny unikat a znečišťovat naše životní  prostředí. 

- Vysoká spotřeba energie a vody. Konvenční výrobní procesy vyžadují hodně energie a vody. Kromě toho se ve skutečnosti používá pouze 30% suroviny. Zbývajících 70% je zahozeno.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies