DIY návod: odličovací tampony

Pojďme společně minimalizovat jednorázové vatové tampony, snížit ekologickou stopu a vyměnit je za příjemné látkové odličovací tampony z bambusového froté. Doma ušité odličovací tampony vás nebudou škrábat, dráždit pokožku a to nejhlavnější - jsou neskutečně příjemné, nadýchané, stále si drží svůj tvar a bambusové froté s certifikátem Oeko-Tex Standart 100 třídy 1 je šetrné i k citlivé pokožce.

Všechny, které pečujeme o svoji pleť, za život vyhodíme nespočet odličovacích tamponů a přitom jejich ušití je naprosto jednoduché. Stačí nám jedna látka, nůžky, připravená šablona, šicí stroj s cikcak stehem nebo overlock a nezbytná nit se špendlíkem

Postup ušití odličovacích tampónů:

1. Připravíme si šablonu odličovacího tamponu, my jsme zvolili průměr 7 cm.

2. Na bambusové froté si obkreslíme šablonu odličovacího tamponu a vystřihneme si kolečka.

3. Kolečka si položíme rubem k rubu a po obvodu sešijeme cikcak stehem nebo pomocí overlocku. Odličovací tampony jsou ušité!

A jak se o takové odličovací tampony starat? Je to jednoduché, po odlíčení je můžeme přeprat v ruce nebo vyprat společně s prádlem.

Když máme možnost, pojďme společně trochu odlehčit naši přírodě a místo klasických vatových tamponů na odlíčení použít ty své ušitéOdličovací tampony lze ušít nejen z bambusového froté, ale i z klasického bavlněného froté, vaflové látky v kombinaci s příjemným bavlněným popelínem, nebo lze sáhnout i po netradičním jemném sametu.

DIY návod: odličovací tampony
Vytvořeno09.07.2021