Broušený modal se sametovým vzhledem na jaro jako dělaný

Vytvořeno08.03.2024

Modal spousta z nás zná v podobě úpletu, ale my ho pro vás máme i v podobě tkané látky. Modal se vlastnostmi podobá nejvíce viskóze, ale přeci jen pár rozdílů mezi nimi nalezneme. Výroba modalu je více ekologicky šetrná k přírodě, lze jej nekonečně recyklovat a na dotyk je velmi jemný a měkký.

Co je broušený modal?

Modal je přírodní materiál typu umělé hedvábí, které se velice podobá oblíbenému sametovému cupru.

Vlákna modalu jsou získávána z dřevěné hmoty dubu nebo smrku, která se dále zpracovávají do příze a poté jsou použita na výrobu tkaniny. Modal se stejně jako cupro pyšní sametovým povrchem, který vzniká mechanickým zpracováním povrchu látky a docílí se tím charakteristického vzhledu a pocitu.

Vlastnosti modalu

Broušený modal už na první pohled zaujme svým broušeným sametovým povrchem, který z něj činí velmi příjemnou látku na dotek. Podobně jako ostatní látky s příměsí modalu, i broušený modal je prodyšný a dobře absorbuje vlhkost, což z něj činí pohodlný materiál pro každý den. Modal patří mezi materiály jemnější než bavlna, což přispívá k jemnému pocitu na holém těle.

U modalu se nemusíte bát, že vám vzniknou nevzhledné žmolky a nebo se vytáhne v namáhaných místech.

Co si ušít z modalu

Broušený modal je díky svým vlastnostem velice vhodný na jarní a letní vzdušné oblečení, módní prodloužené košile, propínací šaty, sukně a rozšířené kalhoty. Díky své měkkosti má broušený modal využití i na ložní a noční prádlo.

Pokud patříte mezi milovníky broušené viskózy, pak si nemůžete nechat ujít broušený modal, který je letošní novinkou na trhu a stane se stálicí v našich šatnících.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení