DIY návod: adventní kalendář z filcu

Vytvořeno04.11.2022

Vánoce patří mezi jedno z nejkrásnějších období v roceDomov provoní vanilka, v oknech svítí světýlka a děti jsou napnuté, zda jim Ježíšek nadělí vše, co si přály  a napsaly do dlouhého dopisu. Pojďme jim společně tento čas zkrátit a vytvořit pro ně jednoduchý adventní kalendář, který se může naplnit sladkými dobrotami a malými dárky. 

Letošní adventní kalendář je na ušití jednoduchý a zvládne ho ušít i úplný začátečník, který se s šicím strojem teprve seznamuje. Na šití nám postačí klasický šicí stroj s rovným stehem a filc ve třech barvách. My jsme sáhli po smetanové, béžové a tmavě červené barvě, které k sobě ladí a k vánoční výzdobě patří.

Na adventní kalendář budeme potřebovat:

Postup šití adventního kalendáře:

  • Z papíru si připravíme papírové šablony různě velkých hvězdiček a čísel. Podle šablon si z filcu vystřihneme potřebné množství hvězd a čísla od 1 až po 24.

  • Doprostřed hvězdiček z filcu si našpendlíme čísla a na stroji přišijeme.

  • K sobě si sešpendlíme hvězdičku s číslem a bez čísla, které v kraji sešijeme dohromady a necháme si nesešité dvě strany pro možnost vložit dárkem.

  • Ušité hvězdičky si poskládáme na sebe a sešijeme je dohromady. My jsme si zvolili tematický tvar vánočního stromku.
  • V posledním kroku si přišijeme, nebo přilepíme ozdobnou šňůrku na pověšení.

Rychlý a jednoduchý adventní kalendář je připraven k naplnění drobnými dárky, sladkostmi, vzkazy, nebo nápady na vánoční výlety.  Teď pouze stačí vzít hřebíček, kladívko, najít vhodné místo a adventní kalendář pověsit na své míto.

Líbí se vám náš adventní kalendář, ale předvánoční shon vám nedovolí najít si chvilku pro jeho výrobu? Nevadí... na facebookové stránce Zašijte se s Terrymodou probíhá soutěž přímo o tento kalenář! Stačí příspěvek okomentovat a pochlubit se ideálně i fotografií vašich vánočních výrobků a kalendář může být váš. A nebojte, co by to bylo za adventní kalendář, kdyby byl prázdný! :)

 

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies