Nadčasová vařená vlna, která zahřeje!

Vytvořeno15.09.2022

Nadčasová vařená vlna, která zahřeje!

Zajímá vás, jak se vařená vlna vyrábí, jaké jsou její hlavní výhody a jak o ni pečovat?

Tak právě pro vás je tento článek.

 

Zpracování

Vařená vlna je čistě přírodní produkt, jehož výroba sahá až do dávného středověku. Výroba se však význačně zdokonalila. Vlněný materiál se ponoří do horké vody, která způsobí, že se vlněná vlákna spojují a smršťují až na polovinu původní velikosti. Proses se opakuje tak dlouho, dokud se již vlákna za mokra nesmršťují a látka nedosáhne požadovaných vlastností.

Vlastnosti

Specifickým způsobem výroby se vlněná vlákna nedostanou těsně k sobě, díky tomu vzniknou nepatrné vzduchové kapsičky, které mají za následek hřejivé vlastnosti, trvanlivost látky, odolnost vůči nečistotám, větru a nízkým teplotám. Vařená vlna je také skvělý parťák do deště, zvládne absorbovat vodu až do třetiny své váhy, aniž by působila pocitem vlhkosti.

Může se pyšnit barevnou stálostí, je lehká a pohodlná. Na našich stránkách najdete více než čtyřicet barevných variant, opravdu je z čeho vybírat. V poslední době si ji oblíbila široká veřejnost i módní návrháři.

Jak o vlnu pečovat a co si z ní ušít

Vařená vlna se nemačká, oblečení tak stačí osvěžit vyvětráním, ruční praní je doporučeno výjimečně. Nejlépe uděláte, když svoje oblečení vezmete k profíkům a necháte ho vyčistit v čistírně chemickým ošetřením.

Z vařené vlny budete za hvězdy v kabátku, bundě, vestě, ale vhodná je i k dekoračním účelům.

 

 

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies