Vánoční ozdobné kouličky z bavlny.

Vytvořeno14.12.2023

Vánoce se blíží a za pár dnů nám Ježíšek nadělí dárky. Doma to začíná vonět vanilkovými rohlíčky a lineckým cukrovím. Moc času do Štědrého dne nezbývá, ale malou chvilku na rychlou výzdobu z kousků jednobarevných a vánočních bavln si najdeme. Společně si vytvoříme dvě jednoduché kouličky na zavěšení, na které nám bude stačit pouze pár věcí.

Návod je skvělý i pro tvoření s dětmi, které netrpělivě čekají, co jim Ježíšek nadělí pod stromeček a zda tam bude vše z jejich dopisu.

Koulička na zavěšení ze čtverečků

Potřebujeme:

  • nastříhané čtverečky z bavlny

  • polystyrenovou kouličku

  • párátka nebo špejle

Postup:

  1. Z jednobarevné a vánoční bavlněné látky si nastříháme čtverečky o velikosti cca 4x4 cm (můžeme zvolit i menší rozměr, záleží na konečné velikosti kouličky).

  2. Na polystyrenovou kouličku si položíme čtverec z bavlny, který pomocí párátka nebo špejle zatlačíme dovnitř kouličky.

  3. Postupně napícháme vedle sebe všechny čtverečky po celém obvodu kouličky.

  4. Na kouličku si přiděláme ozdobnou mašli na pověšení. Pokud na kouličce není očko na pověšení, stačí svázat provázek a uzel pomocí špendlíku připíchnout do kouličky.

Rada na závěr: kouličku můžete při píchání čtverečků postupně potřít lepidle, aby lépe drželi a předešlo se případným vypadnutím čtverečků.

Koulička obalené látkou

Snad neexistuje jednodušší návod, který máte hotový za pár minut, ale dokáže vykouzlit spoustu radosti a úsměv na tváři. Tento návod zvládnou i malé děti, jen jim budete muset trochu pomoci s uzlem a mašličkou.

Budeme potřebovat polystyrenovou kouličku, kus látky a provázek nebo mašličku. Z bavlněné látky s vánočním motivem si ustřihneme čtverec. Na střed čtverce položíme kouličku, kterou do látky zabalíme. Urovnáme vrchní část a přesně nad kouličkou stáhneme provázkem a uvážeme ozdobnou mašličku.

 

Jak jsme slíbili, návody jsou jednoduché a zvládne je opravdu každý. Budeme rádi, když se svým vánočním tvořením pochlubíte u nás ve facebook skupině Zašijte se s Terrymodou.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení