Velká taška přes rameno.

Vytvořeno15.04.2024

Už jste slyšeli o látkové kabelce přes rameno, kterou si ušijete podle vašich přestav a bude plně funkční bez zbytečností. Tento kousek se stane vaším parťákem do města, na pláž i na dětské hřiště.

Zapomeňte na stereotypní kabelky, které nesplňují vaše přání a pusťte se s námi do své látkové kabelky. Bude vám stačit pouze klasický šicí stroj a trocha času.

 

Na kabelku budeme potřebovat:

1 m pevné látky (kanvas)

0,6 m látky na podšívku (bavlněná látka)

0,4 m tužení do kabelky

magnetické zapínání

šicí nitě, jehly a špendlíky

 

A co je nejlepší? Máme pro vás připravené sety a vy nemusíte shánět látku, tužení a ani střih. V setu naleznete vše co potřebujete, abyste mohli začít šít. Veškeré sety naleznete v kategorii - Sety na kabelky/tašky.

 

Postup šití:

  • Na látku si položíme veškeré díly, přidáme 1 cm na švy, na látku přeneseme značky a přehyby ze střihu. Vnější díly kabelky si podlepíme lepícím tužením pro zpevnění a lepší držení tvaru.
  • Dlouhé kraje popruhu zahneme 1 cm a zažehlíme. Poté popruh složíme na polovinu a zažehlíme.
  • Podle střihu si dvakrát zahneme vrchní část kapsy a ozdobně prošijeme. Kapsu si dle značek položíme na líc kabelky a přišpendlíme.
  • Na díly kabelky si dle značek přišpendlíme zažehlené popruhy (zakryjeme kraj kapsy). V kraji prošijeme a společně s tím prošijeme i popruhy. Popruhy přišijeme k dílům pouze k naznačení přehybu látky.
  • Na obou dílech kabelky si naměříme střed přehybu a poté jeho polovinu. Zde bude umístění magnetického zapínání.
  • K dílům si přišijeme dno kabelky lícem k líci a poté z vrchu ozdobně prošijeme. Kabelku si obrátíme na rub a sešijeme boky.
  • Podle střihu si zakreslíme na dno trojúhelník, který si složíme a otočíme směrem nahoru, hrot trojúhelníku lze ozdobně prošít na stroji nebo v ruce.
  • Stejně si ušijeme podšívku, která je ustřižena bez horního přehybu. U podšívky v boku necháme otvor na otočení celé kabelky.
  • Lícem k líci si k sobě přišijeme horní část kabelky s podšívkou. Nechaným otvorem otočíme a urovnáme. V horním kraji lze kabelku ozdobně prošít.
  • Otvor v podšívce kabelky zašijeme.

 

Kabelka je hotová a nic složitého to nebylo. A teď, když už máte kabelku hotovou, je nejvyšší čas ji zabydlet a seznámit ji drobnostmi, které jsou nezbytné pro každodenní přežití.

Máte strach, že ve vaši kabelce bude chaos a zmatek? Bojíte se, že nenajdete rtěnku, jelení lůj, kapesníčky nebo klíče? Nevěšte halvu! Naše sety na kosmetickou taštičku/pytlík jsou to pravé právě pro vás. S nimi budete mít vše pěkně po ruce.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení